Bezpiecznie na wodzie

Elementarne zasady bezpieczeństwa na spływach kajakowych autor: Jacek Starzyński kajak.org.pl Kajakarstwo jest wyjątkowo przyjemnym sposobem obcowania z naturą. Jest też bardzo bezpieczne, pod warunkiem, że postępujesz rozsądnie, przestrzegając kilku podstawowych zasad: Zawsze licz się z możliwością wywrotki kajaka. Każda nie umiejąca…

... continue reading.

Zakończenie sezonu kajakowego 2015

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na kajakowe zakończenie roku 2015, a zarazem otwarcie zimowego sezonu nawigacyjnego.

 

Jak co roku w grudniu, organizujemy spływ kajakowy. W tym roku, nasz spływ jest częścią wydarzenia: Otwarcia sezonu zimowego.

Organizatorem „Otwarcia Sezonu Zimowego” jest Miasto Stołeczne Warszawa. Wydarzenie realizowane dodatkowo we współpracy z Zarządem Mienia m.st. Warszawy oraz Plażowa.

Pokażmy innym, że po Wiśle można pływać kajakami przez cały rok (jeżeli nie jest skuta lodem i płynie woda), aktywnie spędzać wolny czas, uprawiać sport i dobrze się bawić.

11-12.07.2015 Warszawa-Płock

IMG_8006Mamy dla Was propozycję przeżycia niesamowitego
spływu do PŁYNĄCEGO RAJU

Spływ kajakowy do Krainy wędrujących wysp wiślanych, zwanych tu „kępami”, nigdzie indziej nie występujących. Ostatni w Europie fragment naprawdę dzikiej rzeki o szerokości przekraczającej 1,5 km.

Płynąc tędy do Płocka będziecie mieli okazję oglądać takie same krajobrazy, jakie 600 lat temu widział król Władysław Jagiełło, przeprawiając swe wojska pod Czerwińskiem. Wyspy, nadrzeczne lasy i strome brzegi upodobały sobie na lęgowiska ptaki wodnobłotne, a przybysze ze Skandynawii lubią tu zimować.

Dodatkowych atrakcji może przysporzyć Wam sama Wisła, ze względu na niski stan wody

A tak przedstawia się plan spływu:

EXPO2015 – darmowe pływanie dla naszych fanów

Słuchajcie, jeżeli chcecie znaleźć się na filmie promującym Warszawę / Polskę na targach EXPO 2015 w Mediolanie. To zapraszamy Was na plan filmowy.

Każdy kto, przyjdzie  3 maja na plażę Poniatówkę po Praskiej stronie, odnajdzie nasze kajaki (zółte kajaki) będzie miał okazję popływać kajakiem za darmo. Ponadto weźmie udział w nagraniu filmu promującego Warszawę / Polskę podczas targów EXPO2015. Film będzie kręcony z pokładu helikoptera latającego nad Wisłą – wystarczy do niego pomachać :)
Jesteśmy na miejscu od 11:00

 

Co trzeba zrobić by popływać kajakiem za darmo?

Walentynkowy spływ kajakowy 14.02.2015

Walentynkowy spływ kajakowy jeziorami Warszawskimi.

Startujemy kajakami z jeziora Powsińkowskiego w Wilanowie, przepływamy pod ulicą Vogla przez jezioro Wilanowskie aż do Wisły i dalej na plażę przy moście J. Poniatowskiego.
Gwarantowane super widoki, niezapomniane chwile i super zabawa!
Szczególnie zapraszamy pary, które chcą spędzić czas w niebanalny sposób.

Wilanów > Poniatówka 23.08.2014

Zapraszamy na wspólny spływ kajakowy z Wilanowa na plażę przy moście J. Poniatowskiego.

TERMIN: 23.08.2014
Start: Spotkamy się na miejscu o 11:00 ul. Europejska 107 nad jeziorkiem
Przewidywany czas min  3 h – to zależy od całej ekipy płynących

Trasa sprawdzona, jest co najmniej jedna duża przeprawa.

Koszt 40 zł/os
Cena obejmuje:
– miejsce w kajaku, 
– wiosło
– kamizelkę
– opiekę podczas spływu

1 2 10