11-12.07.2015 Warszawa-Płock

IMG_8006Mamy dla Was propozycję przeżycia niesamowitego
spływu do PŁYNĄCEGO RAJU

Spływ kajakowy do Krainy wędrujących wysp wiślanych, zwanych tu „kępami”, nigdzie indziej nie występujących. Ostatni w Europie fragment naprawdę dzikiej rzeki o szerokości przekraczającej 1,5 km.

Płynąc tędy do Płocka będziecie mieli okazję oglądać takie same krajobrazy, jakie 600 lat temu widział król Władysław Jagiełło, przeprawiając swe wojska pod Czerwińskiem. Wyspy, nadrzeczne lasy i strome brzegi upodobały sobie na lęgowiska ptaki wodnobłotne, a przybysze ze Skandynawii lubią tu zimować.

Dodatkowych atrakcji może przysporzyć Wam sama Wisła, ze względu na niski stan wody

A tak przedstawia się plan spływu:

START 11-07-2015 o godzinie 7:00 a sama zbiórka o 6:30 na plaży przy moście J.Poniatowskiego
Dystans do pokonania pierwszego dnia to 60-65 km.
Po drodze do Modlina i dalej postoje będą robione według potrzeb uczestników spływu.
W granicach godziny 13:00 – 15:00 przybijamy do Spichlerza w Modlinie i zwiedzamy go, kto jeszcze nie poznał tajemnic carskiej budowli.
Korzystając z uprzejmości zaprzyjaźnionej wypożyczalni kajaków „Kajaki Modlin” pozostawimy kajaki i udamy się po zakupy na wieczorne ognisko.
Około 15:30 wypływamy z Modlina kierunek Płock
Około 17:30 odpoczynek na wysokości Nowy Secymin – rozbijamy obóz (wyspa/stały ląd) uzależnione będzie to od stanu Wisły, ale wydaje mi się że wyspa pozostanie najlepszym rozwiązaniem

Dzień drugi – to dystans 55-60 km.
Wstajemy skoro świt, żeby zobaczyć jak Wisła budzi się po nocy, jak ptaki rozprostowują swoje skrzydełka, boby poprawiają żeremia, sarny skubią trawę na śniadanie, itd.
Jest to niepowtarzalna okazja zobaczyć wschód słońca nad Wisłą, zobaczyć mgły wstające nad wodą – to dopiero niezapomniany widok!
Żeby zdążyć na powrotny autobus do Warszawy jemy śniadanko i zbieramy obóz o 6:30
Planowane przybicie do mariny w Płocku o 17:00

Stamtąd mamy autobus powrotny: ROZKŁAD JAZDY

Koszt wypożyczenia kajaka 2-osobowego to 170 zł., a koszt wypożyczenia kajaka 1-osobowego to 120 zł. W cenę wliczony jest transport kajaków na start i odbiór z Płocka
Aby dokonać rezerwacji kliknij TUTAJ